Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Repelenti i bebe

marijafi

Kod nas je najezda komaraca.Djete je izbodeno i ima prilicno gadne reakcije u vidu otoka i zagnojenih ranica.
Koristili smo aparatic koji radi na temelju ultrazvucnih valova, sredstva na bazi citronelle,metvice i lavande i nista nam nije pomoglo.

Zbog velike povrsine prozora nismo u mogucnosti staviti mrezicu.

Sveli smo se na to da sam danas kupila insekticid u obliku tekucine za aparatic na struju!

Znam da to nije najzdravije rjesenje ali ne znam sto da radim.

Po Vasem misljenju,koliko su opasna ta sredstva ukoliko se koriste nekoliko sati svaku vecer?Koji je Vassavjet?

Beba ima 8 mjeseci.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema pouzdanih podataka o stetnosti ovih preparata, no ne spadaju u kategoriju koja je dokazano skodljiva... Između 2 zla izabrali ste vjerojatno ono manje...