Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sindaktilija

indiana

Poštovani doktore

Imamo malu žensku bebu od 6 dana. Uočili smo da ima na lijevoj nozi spojen drugi i srednji prst. Kako smo se zabrinuli i proučavali, i saznali da se to zove Sindaktilija, zanima me da li je to ukoliko je beba naizgled urednog razvoja i izgleda, čista slučajnost ili ima potrebe za kakvim daljnjim pretragama.
Zanima i vaše iskustvo iz prakse.

Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Riječ je o slučajnosti, najčešćee su prsti spojeni samo kožom (postoje odvojene koštane strukturee 2. i 3. prsta). Osim kozmetskog učinka ne predstavlja zdravstveni problem. Kiruruško liječenje ne preporučam prije 6. godine života.