Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

temperatura 40 kod četverogodišnjaka

zubicaljubica

Poštovani, imam dječaka od četiri godine i tri mjeseca. Prošlu noć je dobio temperaturu koja je bila 39,6, uz sirupe ibuprofen i paracetamol je pala. Opće stanje mu je dobro, pije tekućinu ali ne previše, jeo je , ali je problem što mu sada unatrag četiri sata ne padne ispod 39,6 (mjereno u uhu), a većinu vremena je oko 40,1 (mjereno u uhu). Ne znam trebam li ići na hitnu ili ju i dalje doma pokušavati sniziti? Od ostalih simptoma ima pojačan sekret iz nosa, ujutro se žalio na bolove u trbuhu, ali samo jednom i jednom je rekao da ga boli glava i oći.

Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Potrebno je obaviti pregled u što kraćem roku. Inače ovaj forum nema dežurstvo, odgovaramo na pitanja kada smo u mogućnosti tako da nikako nije dobro postavljati pitanja koja imaju hitnost.