Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

temperatura bez simptoma

romana21

Molim vas jako sam zabrinuta i ne zna m što da radim. Dijete ce sad napuniti sedam godina. U pon 19.5. došao je iz vrtića s povišenom temp 38. u utorak je porasla na 39.5 djete dobrog općeg stanja ne žali se na nikakve bolove, stolica uredna. Otišli smo to veče pedijatrici koja je rekla da je dijete u redu, pregledala mu je grlo malo ja ružičasto, pluća uredu, uši uredu, koža ok. poslala nas na vađenje krvi i urino kulturu rekla da je nalaz u redu u urinu ništa, leukociti ok, crp je 28. poslala nas doma i rekla u slučaju pogoršanja javiti se ponovo. treći dan srijeda skidamo temperaturu neofenom stanje isto. Četvrtak stanje malo bolje, 10h bez neofena i tada kreće temp 37.7 do 38. nakon 5h 38.5 sada sam dala neofen ponovo. Dijete se i dalje na ništa ne žali niti mu je nos začepljen niti ništa, dobrog raspoloženja. Što da činim molim vas uputite me

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerojatno je riječ o virusnoj infekciji, potrebno je učiniti kontrolni pregled i laboratorijske pretrage.