Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

tjemenica/seboreicni dermatitis kod bebe

evabeba

Postovani, beba ima 5 mj. Zadnjih mj.i pol dana borimo se sa tjemenicom. Mislim da je to malo tezi oblik jer nam nisu pomogla ni ulja ni mustelin sampon. Kad operem i maknem ljuskice tjeme bude crveno i vlazno i sutradan se opet ljuskice vrate i bude onako suho i hrapavo. Dobra stvar je sto je to na jednom malom dijelu tjemena i ne siri se dalje. Zanima me vase misljenje i moze li se stanje sa tjemenicom zakomplicirati? Sto bi bilo da to uopce ne diram,jel spontano nestane ili? Unaprijed hvala na odgovoru. Lijep pozdrav..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema opisu vjerojatno je došlo do superinfekcije gljivicama. Možete pokušati nakon primjene šampona za tjemenicu navečer utrljati u vlasište kremu protiv gljivica (Plimycpl, Camesten).