Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

udarac u glavu

Tamara35

Curica od 5 god se jako udarila od lavabo u glavu,malo je plakala,cvoruga na tjemenu glave i to je to,nikakvi drugih simtoma koji bi upucivali na potres mozga. Medjutim,mene zanima treba li nekad kod djece napravit neki snimak glave da se provjeri postoji li neki hematom i sl. upravo uzrokovan padovima i udarcima iz djetinjstva?Dodatno ako dijete nakon pada ili udarca nema nikakvih simtoma kolike su, sanse da se kasnije jave?Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom da nije bilo znakova potresa mozga nema opravdanja raditi rendgensku snimku glave. Mogu postojati mikroskopska oštećenja u mozgu ako je bilo više udaraca, no niti zbog toga nema oprvdanja raditi pretrage (ako je dijete dobro).