Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

upala grla

tvrtko

Postovani dr. Richter

proslu srijedu dijete je dobilo temp. 37,5 koja se preko noci popela na 38,3. sutradan sam otisao do nase pedijatrice koja je dijagnosticirala upalu grla i prepisala Amoxil sirup. Otada je dijete bolje, ali mu se gotovo svaki dan predvecer povisi temp. na 37,3-37,5. Usto, djetetu jako curi nos. Je li uobicajeno da tijekom lijecenja dijete stalno ima povisenu temp. Koliko ce to trajati? Smije li dijete ici bar malo izvan kuce? Kada ga mozemo poslati u jaslice? Unaprijed hvala na odgovoru!

Tvrtko

Darko Richter, dr. med.

"Povišena" temperatura od 37,3-37,5 (u guzi,u uhu - ovdje je to normalna temperatura) traje sve dok je se mjeri i dok je dijete živo. A, ako j edijete zdravo, ne znam čemu neka ograničenja izlaženja i sl.