Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Uporni kasalj

Annica2103

Postovani molim vas za misljenje i savjet.
Moja kcer koja sada ima 13 mj od lipnja prosle godine suho kaslje
najvise kada je u lezecem polozaju. Nije imala povisenu temperaturu,jedino pojacan
sekret iz nosa. Nasa pedijatrica je uvijek preporucila inhalacije fiz.otopinom i bilji sirup
te ispiranje nosa.
25.12.2013 u dobi od 13 mj primljena je u bolnicu s dijagnozom opstruktivnog bronhitisa.
Napravljeni su nalazi krvi te prick test na inhalacijske i nutritivne alergene koji su uredni tj.negativni.
Jedino je igE kako je dr rekla povisen za dob 45.45 [kIU/L]
Cetvrti dan je pustena kuci uz th Melarth granule 1xnavecer i inhalacije ventolinom pp.
Problem je u tome sto je ona jucer ,tjedan dana od otpusta ponovno pocela suho kasljati
uz curenje nosa i suzenje desnog oka. Dali je ipak moguce da je rijec o nekoj alergiji?
Oprostite na opsirnom postu ali smo iscrpljeni od silnog kaslja i neznam koga da vise pitam
za misljenje. Hvala Vam unaprijed!!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Neće biti riječi o alergiji, vjerojatno je sada po srijedi virusna infekcija. Melarth je primjereni odabir za sve što opisujete. Nos treba ispirati hipertoničnom otopinom morske vode (2,3%) i istu otopinu treba inhalirati. Što više vremena provoditi na otvorenom, kod kuće neka bude prohladno.