Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Vodene kozice kod odraslih

Niki2202

Poštovani,imam pitanje vezano za vodene kozice. Imam 30 godina,ne znam jesam li ih prebolila u djetinstvu,imam sina 3 god kojemu je danas 12 dan od izbijanja istih. Situacija je sljedeća,danas popodne sam primjetila osip po trbuhu i leđima,predvečer dobila temp 37,7 i imam blagu grlobolju. Moje pitanje je mogu li uzeti sutra ujutro Virolex na svoju ruku jer je nedjelja i jeli već kasno za njega? Dali je potrebno posjetiti liječnika i ako simptomi budu blagi s obzirom na svoje godine jer znam da kod odraslih mogu biti opasne?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nemojte očekivati hitne odgovore sa ovog portala. Danas se konzultirajte sa svojim liječnikom, mislim da bi bilo nužno obaviti pregled. Ako su u pitanju vodene kozice ja bih preporučio aciklovir tablete (lijek kojeg spominjete).

Niki2202

Hvala Vam na odgovoru. Bila sam na pregledu u međuvremenu i ukljucen mi je aciklovir.