Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

VUR i profilaksa

ursulakis

Postovani,
Mojoj curici od 10.mj je dijagnosticiran refluks 2 stupnja. Trenutno je na profilaksi sinersulom. Zadnjih nekoliko dana radimo urinokulture i nalazi se razlikuju - na 3 nalaza se pokazala e-coli 10 na 5 a na jednom je kultura sterilna. Na svim nalazima nema leukocita, pise: nesto bakterija, nesto leukocita. Ona nema temperaturu i dobrog je rapolozenja. Inace uzorak urina uzimam uvijek na isti nacin: operem ju sapunom, zatim 3 puta obrisem fizioloskom otopinom i vatom, kesicu mijenjam svakih 30 minuta...
Doktorica mi je na temelju ovih nalaza propisala Cefiksim 10 dana. Kako nalazi sedimenta urina i urinokulture cesto znaju biti raznoliki pitam vas da li trebam pricekati i napraviti jos koji nalaz ili da pocnemo sa Cefiksinom.

Darko Richter, dr. med.

Ako u urinokulturi raste E. coli u signifikantnom broju, onda se daje lijek po antibiogramu, pretpostavljam da je to cefiksim.