Psihijatrija

Anksiozno-depresivni poremećaj

vava

Prije nekoliko tjedana nakon ponovljenog napada tjeskobe dijagnosticiran mi je anksiozno-depresivni poremećaj. Ordiniran mi je Helex tri puta 0,25 da se smiri vegetativni sustav jer me hvata nervoza i imam problema sa spavanjem i probavom, a i smršavila sam. Krenula sam na psihoterapiju. Zanima me je li moja dijagnoza depresija ili nešto blaža depresija tj. poremećaj. O čemu se radi?

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

Potrebno je nastaviti daljnji psihoterapijski tretman.Nedovoljno ste opisali simptome da bismo mogli postaviti dijagnozu depresivnog poremećaja.