Psihijatrija

bipolarna licnost.

AMELA

MENI BLISKA OSOBA IMA DIJAGNOZU BIPOLARNE LICNOSTI.MOZETE LI MI DATI NEKU INFORMACIJU O TOME.TERAPIJA JE ZIPREXA I RIVOTRIL .STRAH ME JE OD BUDUCNOSTI . ISPREPADANA SAM JER JE NA MENE JAKO UTICALO HIPOMANICNO STANJE TE OSOBE.

UNAPRIJED HVALA,
AMELA

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

Točna dijagnoza je bipolarni poremećaj.Kod tih pacijenata jako varira raspoloženje ; od manije do depresije.Postoji varijanta da osobe koje su u hipomaniji tj. u maniji slabijeg intenziteta nikad niti ne dođu do stanja depresije.Ako pacijent redovito uzima terapiju , oscilacije raspoloženja su ublažene, nekad i u granicama normale.