Psihijatrija

pitanje

ira

Poštovani,
Da li je normalno da poslije seksa (orgazma) padnem u nekakvo beizlazno tužno, jadno stanje,s ogromnom mržnjom prema sebi, da ne mogu prestati plakati, sve što želim je samo nestati s lica zemlje u tom trenutku...(u dugoj sam vezi i sve je super) Možda se to još nekome događa???

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Iz Vašeg pisma vidljivo je da su seksualni odnosi uredni, doživljavate orgazam, no izostaje afektivna ugoda ili bolje rečeno ona je neprimjerena.Vaš problem leži vjerojatno u nekim psihološkim aspektima , trebalo bi možda potražiti uzrok Vaših problema u ranijim iskustvima , koja ne moraju biti vezana isključivo uz spolni odnos. Trebalo bi ići dalje od izkazanih tegoba kako bi se postavila odgovarajuća dijagnoza , te bi u tom smjeru naša preporuka bila da se javite nadležnom psihijatru.