Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bol na licu

H.A.

Nedavno sam ugradio implantat u donjoj vilici-lijevo 7-ca. U pocetku je sve bilo Ok.
Nakon 4 mjeseca je gingivo former je postavljen. Nakon ugradnje toga se pojavila konstanta stimulirajuca bol koja samo nocu prestane, kao pecenje, ne prejaka ali dovoljno jaka da fokusira moju paznju na sebe. Na licu sa te strane se pojavio otok blagi oko arterije lica i nema naznaka da ce da se smanji. Arterija je uvecana i otekla. Desni sa unutrasnje strane oko implantata su konstantno upaljene i tako stoji vec 7-8 dana.
Doktor je koristio i neki termo uredjaj za 'obradu' desni. Cak sam pod anestezijom osjetio kao da nesta radi sa strujom tu.

Pitanje, da li je moguce tokom zahvata da se zacepi ili suzi arteria lica ili na osteti i izazove njen otok pritiskanje zivca itd?

Hvala..

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

Ne znam na šta mislite izrazom arterija lica.
Ne postoji šansa da se ovakvim zahvatom ošteti nešto od vitalnih i velikih struktura u toj regiji.
Svi simptomi koje navodite ukazuju na neki oblik upale.
Predlažem Vam da se obratite kolegi da Vas malo pogleda.
Ja osobno volim vidjeti pacijenta 2 dana nakon otvaranja implantata.