Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bol zuba

issahoney

Postovanje,ima vec dva dana imam podnosljivu bol u zubu u sestici,medjutim kada taknem meso oko sestice ne boli nista,ne boli na dodir tek lagano kada lupnem noktom u zub,ali trnci se protezu sve do jedinice,nekad imam i otkucaje u njima.No kraj sestice petica nije izrasla do kraja i izmedju njih je crno,i na sestici i petici malo karijesa i kao da je bakterija.Dok nista ne boli ni na dodir ni nista imam osjecaj kao da mi svi zubi trne i bole al samo kad lupnem sestica zaboli.imam li razloga za brigu?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani/a

Mislim da bi trebali posjetiti stomatologa, jer simtomi neće proči sami od sebe nego će se pojačati.

zeleno_zuta

Poštovani,

boli me gornje desno zubno meso, od zuba broj 4 do 7. Na zubu broj 6 sam prije 8. godina vadila živac i sve je bilo u redu. Bol traje već 2 dana. Zubno meso me boli i sa unutarnje i sa vanjske strane, te imam osjećaj da su mi zubi veći nego što jesu (valjda zbog natečenosti) te ne mogu ništa zagristi na tu stranu. Možda čak kao da me i bolucka taj zub broj 6 iz kojeg sam vadila živac.
Znam da bi trebala ići zubaru ali imam veliki strah i nadam se da će to proći kroz par dana.
Da li postoji kakav lijek za to i postoji li šansa da to prođe "samo od sebe"?

Unaprijed hvala
S poštovanjem

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Simptomi koje opisujete uopće nisu bezazleni.
Dakle pobjedite svoj strah i uputite se u stomatološku ordinaciju.
Svako odgađanje u principu, situaciju samo pogoršava.