Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

brusenje zuba

postovanje,

trenutno sam u pripremi (obrusenih zuba) pred postavljanje mosta na gornjoj vilici. obruseni su svi zubi, ali me u ovom procesu cekanja jako bole desna 1 i desna 5. bez tableta to ne bih mogla podnijeti. pri tome me ne boli niti jedan drugi zub iako su svi isto tretirani. da li je to normalno ili da predlozim stomatologu da izvadi zivac na ova dva zuba pa da budem mirna.

unaprijed zahvalna

Doc. dr. sc. Silvana Jukić Krmek, dr. med. dent.

Ukoliko zubi bole sami od sebe, bez podražaja vjerojatno se radi o upali pulpe "živca", pa ne bi bilo loše napraviti endodontsko liječenje (naravno ovisno o procjeni Vaseg stomatologa). Alternativa je da se most privremeno cementira i potom po potrebi skine i napravi endodontsko liječenje ("vađenje živca"blunk.