Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Granulom i uplašenost

Critic85

Poštovani,
pojavio mi se granulom na gornjoj čeljusti, negdje oko četvorke. Naime, prvi put sam natekao prije 12 dana, ali nisam reagirao na vrijeme pošto sam par dana prije dobio udarac u obraz, pa sam misli da je od toga + nije bilo nikakve boli. Međutim, sad sam opet natekao i osjetim vrećicu na nepcu. Sutra idem u dom zdravlja, jer danas ne stignem od posla. Koliko je opasno, s obzirom da nisam reagirao na vrijeme.Napominjem da još uvijek ne osjetim bol, niti gnoj curi. Jedino osjetim kad prođem jezikom. Tako me sramota priznati, ali imam strah od zubara.

PUNO HVALA

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

Opasno je u smisu da u najgoroj varijanti možete izgubiti taj zub. Teoretski je opasno u smislu opčeg zdravja.
Što se tiče straha od stomatooga, ima ga 60% populacije, pa Vas ne treba biti sram.
Predlažem Vam da o svom strahu obavijestite liječnika odmah na početku.