Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

njega nakon vađenja zuba

tratinčica07

Poštovani,

možete li mi reći da li je normalno da je nakon vađenje zuba šestice krv nije brzo stala , možda se zaustavila tek nakon 10h ,točno vrijeme ne znam reći jer sam u međuvremenu zaspala, s tim da sam napravila grešku jer sam ispirala kamilicom a vidim po netu da se to nebi trebalo radit, na mjestu gdje je rana od zuba napravila mi se kao neka "kesica". Možete li mi preporučiti nekakvu njegu nakon vađenja zuba, ili se trebam javiti u ordinaciju?

Unaprijed hvala!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Pretpostavljam da se radi o komplikaciji u zrašatanju rane u smislu suhe alveole ili infekcije rane.
U svakom slučaju trebali bi problem rješiti u ordinaciji dentalne medicine.

muazira

Poštovani... izvadila sam donju sesticu koja je bila puknuta i u kojoj je bio polip bez ikakvog prethodnog lijecenja. Sad mi je rana podgnojila i jako sam natekla,citava strana na kojoj je bio zub i imam bolove. Sta da radim i sta je tu u pitanju?? Jako me izmucila prilikom vadjenja jer mi anestezija nije djelovala pa sam osjetila vadjenje, pa sad bas imam strah da ponovo odem. Hvala unaprijed.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Kod Vas su se javile komplikacije u zarastanju rane nakon vađenja.
Morate potražiti pomoć u ordinaciji dentalne medicine.

mirela1808

izvadila sam donju šesticu prije malo više od 4 sata,zubar mi je rekao da ništa ne jedem iduća 2,tako da sam tek sad večerala.žvakala sam normalno s druge strane no u ranu mi je svejedno dospijela hrana jer je velika rupa,malo veci komadi su se nekako sami makli dok su manji otisli dublje i tu "zaglavili". da li bi me to trebalo zabrinjavati,hoce li to samo nekako izac il cu morat kod stomatologa?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Ako Vas ništa ne počene boliti u slijedečih nekoliko dana sve je u redu.
U protivnom morate posjetiti stomatologa.
Svakako ne pokušavajte izvaditi hranu ispiranjem sam rane.

mirela1808

Trenutno me boli zbog samog vađenja zuba,bol je pocela naravno kad je popustila injekcija nakon vađenja (2 sata otprilike). Ako se ovo smiri za koji dan i ne bude vise bolilo znaci sve je u redu? Puno Vam hvala na odgovoru

Dean Cekić, dr. med. dent.

Tako je, ako se bol smanjuje onda je sve u redu.