Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Klimanje zuba u 20ima

adio

Poštovani,

moje obje gornje jedinice se blago klimaju kad ih dodirujem prstima, i to traje još od tinejdžerskih dana, a sad sam u ranim 20ima. Nemam nikakve posebne probleme s njima, ni preosjetljivost, plombe su sve u redu, idem redovito na preglede. Svi ostali zubi su čvrsti. Samo me zanima što bi moglo biti uzrok i može li se nekako otkloniti to?

Hvala,

srdačan pozdrav.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Potovani/a

pomičnost zuba je normalna pojava u nekoj mjeri. Ako je ona veča od normalne upučuje na patološke procese.
Uzrok može biti u prevelikom opterečenju tih zubi ili u upali parodonta.
U svakom slučaju važno je da na taj problem ukažete svom stomatologu kako bi se eventulane posljedice spriječile.