Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

mliječni zub

mira

Poštovani!
Mojoj kćeri se klima zubić, donja jedinica, a ima samo 4 ipo godine. Nije li to prerano i je li to razlog da posjetimo zubara? U dobi od 3 godine pala je na igralištu i nabila gornje zubiće o donje, točnije, gornji su se nabili unutar donjih. Ta trauma je prošla za par dana, prestalo je krvarenje, zubi su se učvrstili i normalno je grizla i govorila. Odveli smo je i na pregled i liječnik nam je rekao kako bi se to trebalo odvijati i tako je i bilo.
Pazimo da pere zube redovito, nije pala u zadnjih par dana. Je li moguće da mijenja zube toliko ranije?
Unaprijed hvala na odgovoru, zabrinuta mama!

Dr.sc. Silvana Jukić

Moguće je da se kod vaše kćeri zubići mijenjaju prijevremeno, premda to može biti malo potaknuto i prethodnom traumom. Inače mliječni zubi se počnu iznjenjivati negdje oko 5. - 6. godine. Posjeta dječjem stomatologu bi riješila dileme.