Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

mrlje na zubima

norijada23

Pozdrav.
Imam18 godina i opcenito zdrave zube jer u ovih 18 godina nikad nije bilo potrebe ikakvog lijecenja.svake godine odem jedanput na pregled...ono sto mene brine su mrlje na zubima . za izbjeljivanjem po meni nema potrebe jer tamo gdje nemam mrlja zubi imaju lijepu boju pa nemam namjeru izbjeliti ih .postoji li ikakva pasta ili krema protiv mrlja koju mogu koristiti kod kuce ali da ce biti ucinkovita i pomoci mi ? Unaprijed hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani/a

Mrlje na zubima mogu biti tamnije i svjetlije od samog zuba, te različitog porijekla.
Svaka dijagnoza ima različitu terapiju pa mi je nemoguće odgovoriti točno.
Postoji profesionalno čiščenje i poliranje i pjeskaranje zubba, ako su mrlje na samoj površini.
Ako su mrlje malo dublje, postoji metoda kemijske mikroabrazije.
Ako su mrlje jako duboko određeno poboljšanje moguće je postići procesom izbjeljivanja zuba.
Na kraju postoji i opcija keramičkih ljuskica, za najteže i najzahtjevnije probleme.
Svakao bih preporučio pregled stomatologa koji se ozbiljnije bavi estetskom stomatologijom.