Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

pitanje

gretaa

Poštovanje!
Imam 25 god. Na donjoj čeljusti mi je zbog premalo mjesta uvučen jedan zub, što naravno ružno izgleda, a u zadnje vrijeme čak osjećam i bol jer ga drugi zubi guraju. Ostali zubi su zdravi i lijepo posloženi.
Pošto ne bih htjela nositi aparatić, zanima me da li u praksi postoje slučajevi da se zdrav zub izvadi i stavi implatant ili navlaka. Što mi Vi preporučate?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Doc. dr. sc. Silvana Jukić Krmek, dr. med. dent.

Ukoliko nema mjesta u čeljusti i zub se nalazi izvan zubnog niza, često nakon njegova vađenja preostali zubi se poslože sami od sebe u lijepi zubni niz. Nepravilno postavljeni zubi tj. zubi u kompresijiji zbog nemogućnosti učinkovite higijene dovode do parodontnih bolesti i karijesa. Za definitivnu odluku, ipak, preporučam da konzultirate ortodonta.