Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

proteza

dado

Prije nekoliko mjeseci moj tata dobio je parcijalnu gornju protezu,ali je vrlo teško podnosi.Zanimalo bi me da li postoji neko drugo rješenje i koja bi bila cijena.Unaprijed hvala

Dr.sc. Silvana Jukić

Ukoliko nema mogućnosti za most tj. ne postoje zubi koji bi mogli poslužiti kao nosači jedna od mogućnosti je ugradnja implantata. Cijene implantata su različite ovisno o vrsti implantata i broju koji je nužan za solidan protetski nadomjestak. Kreće se od 500 Eura pa na više po jednom implantatu bez suprastrukture (znači samo onaj dio koji je u potpunosti u kosti). No implantate nije uvijek moguće ugraditi, a procjenu bi trebao napravit oralni kirurg u suradnji s protetičarem.

Niste naveli od koje vrste materijala je napravljena proteza. Ako je napravljena od metala tzv. Wironit proteza tada je veća mogućnost lakše prilagodbe. Može se parcijalna proteza i pokušati reducirati (smanjiti površina koja pokriva nepca) te na taj način se pacijent lakše privikne na nošenje proteze.