Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Rentgen, anestezija u početku trudnoće

Dana

Postovani!

Kako djeluje rentgen i anestezija za popravak zuba u terapiji s Klomifenom i Pergonalom (hormoni za ovulaciju)? I kako isti djeluju u prvim danima trudnoce?

Molim odgovor.

Unaprijed zahvaljujem.

Dr.sc. Silvana Jukić

Za anesteziju nema kontraindikacija tijekom trudnoće, dok je rentgen kontrainidiciran (zabranjen) zbog mogućeg teratogenog djelovanja na plod rentgenskih zraka (pojava malformacija ploda).