Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Sporo nicanje trajnih sjekutica

Dalija

Postovani, moja djevojcica ima 7 godina, mlijecne jedinice su joj ispale prije gotovo godinu dana i mjesto na kojem nicu trajne jedinice jako je nateceno i crveno vec nekoliko tjedana. Bili smo kod stomatologa i rekao je da je sve u redu i da zubi "imaju vremena" niknuti do 8 ili 9 godine, da ima vremena. Posljednji tjedan joj ta bolnost ometa hranjenje i opcenito je dosta smeta, pa me zanima trebamo li sto poduzeti ili joj nekako mozemo olaksati? Obzirom da je mjesto icanja dosta siroko (i ja imam izrazene jedinice), cini se da ce nasljediti moje siroke jedinice, a samo joj je jedna dvojkica ispala. Hvala unaprijed, mama

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Ja također mislim da treba čekati, olakšati joj možete premazivanjem mjesta nicanja sa gengigelom baby ili calgelom (potražite u ljekarnama).