Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Strah zubara

dino.1

Ovako ja sam učenik 8. razreda imam problem da se jako bojim zubara tj. da me boli kada mi busi i sve to. sada mi je puko desni zub najvazniji i bojim se otici jer tko zna sta ce mi raditi. i boli li injekcija zubna nisam nikad probo al strah me i toga sad( pomoc

Dean Cekić, dr. med. dent.

Strah od stomatologa i stomatoloških zahvata relativno se često susreče u praksi.
Potrebno je nači stomatologa u kojeg imate povjerenje, te koji ima dovoljno strpljenja za rad sa pacijentima sa povečanom dentalnom anksioznosti.
Kada je moguće kod ovakvih pacijenata, terapija se počinje sa što manjim zahvatima, dok se ne razvije povjerenje.
Moderna stomatologija se danas u večini slučajeva provodi u lokalnoj anesteziji, te je gotovo potpuno bezbolna.
Danas u uporabi postoje i druge anesteziološke metode, za pacijente sa povečanom dentalnom anksioznošću, od anksiolize, svijesne sedacije, pa i do opče anestezije u nekim radikalnim slučajevima.

mimozica555

Poštovani,

možete li mi preporučiti stomatologa u Splitu koji se bavi ljudima sa dentofobijom.

Hvala!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Na žalost moji odgovor je ne.

Za liječenje ljudi koji boluju od dentalne fobije, potreban je multidisciplinarni tim ljudi koji jako dobro znaju što rade i ne žale truda i vremena za rad sa ovakim pacijentima.