Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Tretman korjena

zeljkica123

Postovani,

Jucer sam bila na hitnoj te su mi ocistili karijes i stavili ljek te privremenu plombu. Preporuka je bila da hitno posjetim stomatologa kako bi umrtvili zivac.
Zabiljezila sam se kod stomatologa, ali tek za 3 tjedna. Da li je to predugo za cekati?
Takodjer, danas nakon tretmana osjecam bol na strani gdje sam popravljala zub te nisam sigurna da li je to post-anestezijska bol koja ce proci ili ima veze sa ljekom koji moj zub tesko podnosi. Zub me na dodir i zvakanje ne boli te mi pase izrazito hladna hrana/pice. Osjecam da je vise naoteklo zubno meso.
Koliko je situacija ozbiljna te da li moze cekati 3 tjedna? Takodjer, ako bol ne prestane, da li j potrebno piti antibiotike i izvaditi ljek iz zuba?

Srdacan pozdrav,

Zeljkica

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Ne možete čekati tri tjedna, tj. ako čekate uz ovakve simptome zub mora biti otvoren.