Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

zub

Katarina

Postovani ,
imam jedan zub kojem nedostaje malo zubna caklina a nalazi se odmah pored zubnog mesa.Kad dodirujem to mjesto malo me boli , pa mozete li mi odgovoriti da li se to moze pogorsati s vremenom ako se zub ne popravi odmah?unaprijed hvala!

Dr.sc. Silvana Jukić

Ovisi radi li se o karijesu, povlačenju zubnog mesa, odlamanju zubne cakline pod djelovanjem žvačnih sila, erozije pod djelovanjem kiselina ili abrazijom uslijed pogrešne tehnike četkanja zubiju. Kao što vidite uzroci Vašeg problema mogu biti višestruki i samo pregled stomatologa Vam može pomoći da se dokuči o uzroku i mogućim posljedicama stanja.