Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

zub

Katarina

Postovani,
hvala vam na odgovoru .Rekli ste mi da je razlog zbog cega mi nedostje zubna caklina sto se zub upotrebljava vise ili je zagriz nepravilan.Ja npr. imam jos jedan zub s druge strane kojem nedostaje zubna caklinakao ovom ali malo manje.Oba dve su treca po redu s gornje strane pa vas pitam da li bi razlog mogao biti ovaj;godinama vec grizem meso s unutrasnje strane(mozda zbog nervoze...)meso koje se moze dohvatiti zubima.Ili je razlog drugi.Hvala!

Dr.sc. Silvana Jukić

Kako mogu zaključiti radi se o nepodobnoj navici koja svakako može pridonjeti gubitku cakline. Kod Vas bi trebalo napraviti analizu zagriza i odrediti terapiju. Ukoliko ste iz ZAgreba možete to napraviti na Stomatološkom fakultetu, na Zavodu za mobilnu protetiku ili Zavodu za parodontologiju.