Oralna patologija

bol

Snezana

Postovani,

Prije desetak mijeseci jela sam sijemenke bundeve i pola ljuspe je uslo u unutrasnje strane vilice, negdje blizu gornje desne trojke ili cetvorke. Pokusala sam je izvaditi, ali ona je usla jos dublje. Doktor nije mogao vidjeti nista ni poslije 5 mijeseci, a ja i dan danas osjecam bolove izmedju ta dva zuba, narocito ako jedem na tu stranu. Sta da poduzmem?
Hvala.

Dr.sc.dr.Suzana Brozović

Teško je reći o čemu se radi ali malo je vjerojatno da bi se ljuska sjemenke zadržala pet mjeseci između zuba. U prisustvu stranog tijela razvila bi se upala kod koje bi došlo i do stvaranja gnoja. No trebalo bi vidjeti zbog čega imate bolove. Dijagnoza se može postaviti pregledom i roentgen snimkom. Najbolje je da se posavjetujete s vašim liječnikom stomatologom ili specijalistom parodontologije ili oralne medicine.