Oralna patologija

Jezik

Mario

Poštovani doktore! Imam naslage bijele boje na jeziku. Nisam pišač. To me smeta i izgleda ružno. Da li postoji nesto da se riješim toga? Hvala!

Dr.sc.dr.dr. S.Brozović

Naslage bijele boje mogu biti posljedica gljivične infekcije. Dali se nalaze na površini jezika ili na rubovima i da li se mogu odstraniti primjerice četkicom za zube? Ukoliko vas to toliko smeta predlažem da se napravi bris na gljivice-to možete na zavodu za bolesto usta svaki dan do 13 sati. I tada treba uzeti terapiju.