Oralna patologija

operacija umnjaka

Igyyy

Poštovanje!
Moja sestra bi trebala imati operaciju umnjaka,tj. odstranjenje umnjaka kirurškim putem. .Zanima me može li prilikom operacije doći do oštećenja na vilici budući da je umnjak samo malo na površini i da izrasta vodoravno. Prilikom posjete zubaru ustanovljeno je da joj je umnjak počeo trunuti.
Je li preporučljivije da operaciju uradi zubar ili oralni kirurg?
Hvala najljepša.

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Postovani,,
takav zahvat obavlja oralni kirurg te prilikom istog, voden klinickim nalazom i Rtg snimkom, zasigurno vodi racuna o anatomskim strukturama koje se nalaze u neposrednoj blizini. Danas se takav zahvat smatra rutinskim u oralno kirurskoj ordinaciji te kao takav ne bi trebao ostaviti ikakve posljedice.