Kontracepcija

Abortus

Natalia Oreiro

Postovanje...
Imala sam abortus prije 4 god. nakon cega mi je ginekolog prepisao cilest i pijem ga vec 4 god. bez ikakvih problema..redovno idem na preglede i sve je zasad uredu..
Moje pitanje je da li se na svakom ginekoloskom pregledu tj. da li svaki ginekolog vidi da je abortus radjen i kolike su sanse za neplodnost nakon abortusa ako posle nije bilo nikakvih problema??
Unaprijed zahvalna

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne vidi se to. Šanse za neplodnost su vrlo male, obično samo ako poslije nastupi infekcija ili je kiretaža bila opsežna pa poslije nema menstruacije.

sofija777

Molim vas za pomoc, na zalost sam imala prekid trudnoce pre 17 dana, bila sam na ultrazvucnom pregledu, i receno mi je da se cas vidi da je sve u redu, a cas se vidi da je nesto unutra, deo posteljice...naravno, idem na ponovni pregled, ali me zanima koliko to moze biti opasno i da li ce uticati na novu trudnocu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Važno je isključiti reziduu posteljice, dakle ostatak posteljice. Vjerovatno se ne radi o tome jer bi več neuredno i obilnije krvarila nakon zahvata.
Svakako otiđite na kontrolni UZV da se to isključi.

ramon

Molim pomoc.
Imam djevojcicu od 2 i pol godine i nenadano sam ostala trudna.
Pricala sam s muzom i dogovorili smo se da cemo abortirat jer psihicki nisam spremna za jos jedno dijete.
Zanima me koja je procedura i da li je u Hrvatsku stigla tableta koja potice abortus?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, do 10 tjedna trudnoće žena ima pravo na prekid zbog socijalne indikacije. Javite se na ginekološki odjel bolnice u gradu gdje živite i tražite zahtjev za prekid. Medikamentozni prekid obavlja se jedino u bolnici u Rijeci.

ramon

Vecer! Da li je normalno imat temp poslije abortusa?
Jucer sam bila na zahvatu i temperatura je stalno 38.5-39.
Popijem lupocet, par sati je ok, i opet raste..
Ne krvarim uopce, makar je dr rekao da cu krvarit 4-5 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to ne bi trebala biti posljedica zahvata. Ukoliko temperatura ne padne javite se liječniku.