Kontracepcija

adexa kontracepcijeske pilule

Sars

Pozdrav, prvi mjesec mi je da pijem kontracepcijske pilule adexa jer iman policisticne jajnike. Popila sam svaku pilulu na vrijeme ali danas mi je sedmi dan pauze i jos nisam dobila mjesecnicu nego vec 10 dana mi je smedi iscjedak. Imala sam nezasticene odnose s deckom dva puta ali on nije ejakulirao u mene niti izvan mene. Dali je to normalno ili postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je uobičajena nuspojava terapije.

Sars

Poštovani, u nedelju sam imala spolni odnos bet zastite i decko nije ejakulirao u mene niti izvan mene… pijen adexu u 21h ali u noci sa ponedeljka na utorak sam povracala ali nisam popila kao jos jednu tabletu nego sam ju normalno popila drugi dan u 21h. Postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ichbin

Poštovani, uzimam adexu nekoliko godina i sve je u redu. Uskoro trebam na operaciju očne mrene pa me zanima da li mogu nastaviti uzimati adexu kao obično? I povremeno imam tahikardiju i preskakanje srca, da li adexa može uticati na to? Povodom toga su mi samo preporučili da prekontrolišem štitnjaču.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za prekidom. Nakon operacije raste rizik od tromboembolije kod osoba koje moraju mirovati. Vi nećete morati.

Sars

Pozdrav, pijem adexu i trenutno sam u sedam dana pauze i jucer sam trebala dobiti menstruaciju ali nisam… tablete sam sve pila na vrijeme osim sam jednu zakasnila 20min a cijeli mjesec sam imala odnose s dečkom bez ejakuliranja… postoji mogucnost trudnoce ili je to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenje može ponekad izostati, to je normalna pojava.