Kontracepcija

anti baby pilule

sweet_ginger

Dobar dan
zanima me po cemu se danasnje pilule razlikuju od onih primjerice prije 20 godina? Osim po nizem sadrzaju hormona...Naime susrecem se s misljenjem majki koje su u mladosti pile kontracepcijske pilule i imale su zbog toga posljedice u trudnoci po plod djeteta.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To nije istina, pilule ni sa većim sadržajem hormona ne štete podu. Osim po količini hormona, razlikuju se i u sve novijim i boljima gestagenima, drugoj vrsti hormona koja se osim estrogena nalazi u piluli.

TheMissTea

Postovani, dobila sam od ginekologa da pijem anti bebi pilule Novinete radi nezeljene trudnoce. Interesuje me posle koliko kutija pocinju da deluju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ih počnete piti s prvim danom ciklusa (prvi dan menstruacije) djelovanje počinje odmah. Ukoliko ih počnete piti koji drugi dan u ciklusu potrebna je dodatna zaštita prvih tjedan dana.