Kontracepcija

Antibiotici

dx

Pozdrav, vidjela sam slična pitanja ali nisam baš razumijela sve.. Pijem kontracepcijske pilule Bellune 35, počela sam piti prošli mjesec.. Trenutno mi je pauza, počinjem piti 24. feb novi blister. Trebala bih ići kod doktora jer imam upalu grla i propisaće mi amoxicillin 500 mg (kao i svaki put), koliko dugo da koristimo kondome? Dok pijem tablete, ili i nakon toga još? Unaprijed hvala. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam dodatna zaštita uz amoksicilin.

Samsung11

Postovanje.

3 godine sam pila Diane 35 i od ovog mjeseca pocinjem sa Logest. Medjutim, tri dana sam pila Cefalexin antibiotike, zadnju sam popila navece kad sam pocinjala piti prvu tabletu Logesta. Zanima me koliko dugo moram koristit dodatnu zastitu. Hvala lijepo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana jer prelazite na blaže kontraceptive.

tanja222

Pozdrav doktore, pijem Belara pilule,ali zbog upale grla moram piti Klavax antibiotik. Dali je potrebna dodatna zaštita,jeli to umanjuje učinak Belare?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

herrkica75

Pozdrav

Pijem pilule Diane 35. U ponedjeljak 4.3. imala sam operaciju grudi. Primila sam antibiotike intravenozno, više vrsta, nažalost neznam kako se zovu. Isti dan počela sam navečer piti Sumamed, i pila sam 3 dana. Ponedjeljak 4.3.popila sam zadnju pilulu od 21 sa table te u subotu 9.3. dobila mensturaciju. Danas je već 8.pilula iz nove table, da li moram i dalje koristiti dodatnu zaštitu?
Zahvaljujem na odgovoru
S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. O kakvoj se operaciji dojke radilo?

mala00

poštovani,
zadnju menstruaciju dobila sam 10.03., prije nje sam 10ak dana,ako ne i više imala smeđi iscjedak. u vrijeme kada sam imala menstruaciju, pila sam antibiotik klavocin, a nakon toga još i azitromicin.. menstruacija je prošla negdje 15.od jučer me peče mjehur i počela sam piti uvin čaj. danas sam ponovno primijetila iscjedak, ali ovaj puta neke blijedo roze boje. što se događa? je li moguće da su antibiotici umanjili zaštitu? bilas am nedavno, u 12.mj kod ginekologa i sve je bilo u redu, pa ne želim sada opet ako nema potrebe.
hvala

mala00

isprika, mislim da je ipak bio u pitanju klavax, a ne klavocin. i zaboravila sam navesti da pijem yaz već skoro godinu dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je probojno krvarenje, koje se čisto događa i viđa kod uzimanja niskodozažnih kontraceptiva.
Ne brinite i nastavite uzimati dalje pilule prema propisanoj shemi.

herrkica75

U redu. Puno hvala na odgovoru. Radi se o augmentaciji grudi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

maja20

Postovana.. Pijem yaz i pocela sam piti antibiotik klavax zbog upale osmice..
I zanima me kolko dugo se trebam stiti kondomom.. Cijelo vrijeme dok pijem? Kolko nakon sto popijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nužno. Ne umanjuje učinak pilula.

Ivkica111

Poštovani,
Pijem tablete Estal nekoliko mjeseci. Trenutno mi je sedmodnevna pauza i u srijedu (za jedan dan) pocinjem s novom kutijom. Jucer mi je doktorica zbog upale sinusa prepisala antibiotik Makcin (500mg) kojeg pijem od jucer sedam dana po dvije tablete dnevno.
S obzirom da u srijedu pocinjem s Estalom zanima me treba li mi dodatna zastita, ako da, koliko dugo? Samo tih 7 dana uzimanja antibiotika ili i poslije?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, antibiotik neće umanjiti kontracepcijsku učinkovitost.