Kontracepcija

Belara

Mici29101992

Postovani,

Pocela sam piti Belara kontraceptivne pilule 08.10. ove godine, i imala produzeno krvarenje, koje je trajalo i u pauzi od sedam dana, pa je prestalo kad sam krenula sa drugom kutijom. Medjutim, sad dok pijem drugu kutiju, ostalo mi je 8 tableta do kraja kutije, i krenuo mi je smedji iscedak uz pojavu krvi. Pa me zanima da li je to sve u redu, i sta se desava? Hvala unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o probojnom krvarenju koje je česta nuspojava u početku uzimanja tableta. Ne smanjuje učinkovitost tableta i nije opasno. Ukoliko bi se ponavljalo ili postalo obilnije javite se liječniku.

anjacvijet

Postovani,
uzimam lijek belara 4 mjeseca i sad mi je 16 dan ciklusa i dobila sam menstruaciju, a ostalo mi je jos 5 tableta do kraja ciklusa.
a 3.4. sam popila tabletu 4 sati kasnije nego sto bi trebala pa me zanima dal je to uzrok uranjene menstruacije. i dal je sada sigurna zastita?
Trebam li sada uopce raditi pauzu od 7 dana nakon sto popijem jos ovih 5 tableta il da pocnem odma piti novo pakiranje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju. Ne može biti ništa drugo. Nastavite s uobičajenim uzimanjem i 7-dnevnom pauzom.