Kontracepcija

Belara i mjesecnica

sandra1102

Postovani. Proteklih 10 godina sam na kontracepciji. Uvijek u 7 dnevnoj pauzi je nastupilo krvarenje. Poput mjesecnice. Od sijecnja sam na Belari. Unpauzama sam imala krvarenje. No sad vec zadnja dva puta u pauzi gotovo da nema krvarenja. Skoro pa nista. Tek neki slabi blijedo crveni, vrlo oskudni iscjedak. Nemam potrebe cak ni za dnevnim uloskom. Nije da se zalim. Samo me zanima koliko je to u redu??? Hvala. I lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Ne brinite.

patricija13

Poštovani,

prije 4 mjeseca sam rodila prirodnim putem, a nekih 40 dana nakon toga dobila prvu menstruaciju, i od tada je imam redovito, svaki mjesec. S obzirom da sam htjela započeti s kontracepcijom, doktor mi je prepisao Belaru, koju sam počela piti s prvim danom menstruacije, točnije 27.01. Danas je 31.01., a meni je krvarenje i dalje intenzivno, pa me zanima što to znaći? da li je to normalna nuspojava tableta...ili? uz to, prate me i glavobolje, pa me zanima koliko je pametno kombinirati Belaru s tabletama protiv bolova, a i xanaxom( kojeg već godinama pijem povremeno)?

p.s.- za kraj, koliko čaša pive s vremena na vrijeme može naštetiti? happy

Nadam se brzom odgovoru,
lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Budite strpljivi i nastavite dalje s uzimanjem. To je normalno kod započinjanja.
Tablete za glavobolju možete uzeti povremeno s pilulama.
Alkohol bolje ne jer umanjuje učinak pilula.

misssy5

Poštovani,

Pijem cetvrtu kutiju pilula Belara, radi policisticnih jajnika te neredovite menstruacije. Do sada sam samo prvi mjesec imala smedjkasti iscjedak i nakon prvog mjeseca se sve unormaliziralo i redovno sam imala krvarenje. No, jucer sam dobila uranjeno krvarenje, 10 dana ranije nego sto bih trebala. Svoju ginekologinju trenutno ne mogu dobiti. Zanima me dali je stres mogao utjecati na to, ili cinjenica sto sam prije nekoliko dana tabletu popila 6 sati kasnije nego sto sam trebala, i imam li se razloga brinuti, te dali da nastavim normalno uzimati do kraja ovu kutiju pilula bez obzira sto sada krvarim?
Unaprijed zahvaljujem na Vasem vremenu i odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Nastavite dalje uzimanje po ustaljenoj shemi.

misssy5

Poštovani,
ispricavam se, sada sam pogledala blister i vidim da imam jednu pilulu viska, sto znaci da sam jednu zaboravila popiti u prethodnih 15 dana. Vjerovatno je onda zbog toga krvarenje uranilo. Zanima me da li sada kad popijem preostalih osam pilula, radim pauzu od 7 dana ili odmah nastavljam piti novu kutiju, jer me upute zbunjuju. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte do kraja pa bez pauze dalje nastavite s novim blisterom.