Kontracepcija

Cilest, proljev, trudnoća?

Marta84

Poštovana dr. Dmitrović,
pijem Cilest 3 god. i 4 mj.Ovaj mjesec sam 2 sata nakon uzimanja 10. tablete imala proljev.Snošaj sam imala 2 dana prije toga i 2 dana nakon toga.Jučer navečer mi se pojavio blijedo ružičasti iscjedak i imam ga i jutros.Osjećam se kao pred menstruaciju,a još imam popiti 5 tableta do kraja pakiranja.
Ako se ta 10. tableta nije uspjela apsorbirati,a nisam prakticirala prekinuti snošaj,što ovaj iscjedak znači (do sada ga nikada nisam imala)?Trudnoću?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne. Znači baš to što ste napisali, da se ta tableta nije uspjela absorbirati. Posljedično je pala razina hormona koji ne uspijevaju zadržati sluznicu maternice u komadu do zadnje tablete.
Pijte tablete dalje normalno do kraja. 15 dana nakon onog odnosa 2 dana iza proljeva napravite test na trudnoću iz prvog jutarnjeg urina. Sumnjam da je ovulacija nastupila već drugi dan iza propuštene tablete, ali vidjet ćemo. Sretno.