Kontracepcija

razina estrogena

jelena-85

Poštovana doktorice!
Zanima me kolika je normalna razina estrogena kod mlade osobe od 22.g.? zanima me zbog kontracepcijskih pilula, jer previsoke razine uzrokuju infekcije candidom itd.
Unaprijed zahvaljujem.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pitanje je bojim se malo zbrčkano. Da li ste vi shvatili da će vam tablete podići razinu estrogena? Neće, jer tablete rade UMJESTO vaših jajnika, ne zajedno sa njima pa da se razine estrogena zbrajaju. Također, kod korisnica tableta kandidijaza je češća, ali pravi razlog tome nije poznat. Razine estrogena se mijenjaju iz dana u dan, i ne postoji idealna razina. Za svakodnevnu praksu, ne postoji niti prevelika razina.