Kontracepcija

nezeljeni efekti uzimenje yasmina

meduza

Ja vec godinu dana konzumiram yasmin i pravila sam pauzu od mjesec, ponovo sam pocela ali imam problema sa zeludcem i mucnine,cak sam prije pauze povratila koji put,kako da sprijecim tu pojavu,a sigurna sam da je zbog pilula?I interesuje me da li postoje jos neki nezeljeni efekti za koje bi trebala znati i eventualno mogucnost uklanjanja istiha?Hvalablunk

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Probajte mijenjati vrijeme u koje uzimate Yasmin - ujutro, u podne, navečer, prije i poslije jela, sigurno postoji način koji vam odgovara. Postoji puno nuspojava kontraceptiva, i sve vam pišu u uputi za lijek. Većina spontano prolazi kroz 2-3 mjeseca.