Kontracepcija

da li je moguca trudnoca?

ela222

Poštovani, imala sam nezaštićeni spolni odnos 31.7. Dečko je svršio vani, ali ipak imam neku sumnju. Menstruaciju sam dobila kako sam i trebala 19.8. sada čekam iduću koju bih trebala dobiti za nekoliko dana. udebljala sam se malo, pa me zanima postoji li mogućnost trudnoće? hvala na odgovoru.

Dobar dan! Imam problem prije dok nisam imala spolne odnose menstruacija je dolazila na vrijeme ,no otkad smo poceli imati spolnd odnose pocela mi je kasnit po 7 ili 8 dana da li je to normalno? Takoder u zadnje vrijeme imam problema sa stolicom i ne jedem bas redovito i konzumiram dosta nezdravu hranu, no ima i stresa. Kod zadnjeg spolnog odnosa koristili smo zastitu i pazili kao i svaki put tako da nevjerujem da je u pitanju trudnoca..no sto bi onda mogli biti i zasto kasni? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ela, ne postoji šansa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

1995 ciklus je normalan od 22 do 35 dana i ponekad je sklon oscilacijama. Probleme sa stolicom morate rješavati s obiteljskim liječnikom.

barbara200

Imala sam zuti iscjedak dan nakon ovulacije, i nakon toga normalan mlijecni. Da li je to znak trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak bilo kakav bio nije znak trudnoće.

Golf3

Pozdrav,imao sam sex s curom. Njoje bilo prvi put i bio joj je zadnji dan menstruacije. Koristili smo zastitu. Imali smo opet spolni odnos za 4 dana i koristili smo zastitu. Ejakulirao sam joj na trbuh pa se ona obrisala. Sad zanima me dali postoji ikakva mogucnost da ona zatrudni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom, ne.

pandica074

Poštovani,

Imala sam odnos s dečkom 7.8., to mi je bio predzadnji dan menstruacije, nisam još bila u plodnim danima, ali desilo nam se da je pukao kondom i on je svršio u mene. Taman prije nego sam dobila menstruaciju sam završila kutiju Lindynette 20 i nisam počinjala novu, iako je prošla ta sedmodnevna pauza između jedne i druge kutije.
Zanimaju me dvije stvari: 1. kolike su šanse da sam trudna i kada bi bilo najbolje uraditi test za trudnoću da to provjerim? 2. nakon puknuća, izgledalo je kao da na kondomu fali vrh. Je li moguće da je to ostalo unutar mene i kako bih to mogla izvaditi ako je?

Već par dana osjećam lagane bolove u donjem dijelu trbuha, kao pred menstruaciju, iako je ne trebam dobiti još neko vrijeme. Može li to nešto značiti? Hvala unaprijed.

pandica074

Pardon, 7.9., ne 7.8.

Zara2

Postovani,imam jedno pitanje.Cura i ja nismo "otisli do kraja" ali smo prakticirali seks preko donjeg rublja.Danas sam ejakulirao po njenoj straznjici,pa se boji da je nesto moglo skliznuti ili slicno.Postoji li ikakva mogucnost trudnoce?Lp

Golf3

Dali cura moze zatrudnjeti ako joj se sperma iscjedi po vagini, ali da se samo iscjedi da ne ude unutar rodnica?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pandica, šansa postoji. Ako ne želite trudnoću stignete uzeti pilulu za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zara, šansa je samo teoretska.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Golf, vi ne razlikujete stidnicu od vagine pa vam ne mogu odgovoriti.

Golf3

Ako se po stidnici sperma iscjedi? Dali je moguca trudnoca...ili da prstom unese unutar rodnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako dio ejakulata uđe u rodnicu šansa postoji.

žaba123

Poštovani,

pijem Lindynette 20 pilule 2 mjeseca. Prvi sam mjesec krvarila svaki dan, a krvarenje je prestalo kad sam uzela prvu pilulu iz kutije za drugi mjesec. Prvi je mjesec menstruacija nastupila odmah nakon zadnje pilule, dok ovaj puta nije (trebala je doći u srijedu). Imam li razloga za brigu, s obzirom da sam sve tablete popila na vrijeme (maksimalno kašnjenje od 2 sata ) ili to mogu povezati s privikavanjem na pilule? Zadnji seksualni odnos imala sam 2.9 i ni u jednom odnosu decko nije ejakulirao u mene.

Hvala unaprijed.

madamee12

Poštovani,

1.9. sam počela prvi put uzimati belaru, uzimala sam redovito svaku večer u isto vrijeme i ni jednu nisam preskočila. Imala sam odnos sa snošajem 10.9. i zanima me postoji li ikakva mogućnost trudnoće i je li djelotvornost pilula bila smanjena ukoliko sam netom prije konzumirala alkohol? Prekjučer sam uzela zadnju pilulu iz blistera i krvarenje još nije nastupilo pa sam zabrinuta. Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Žaba nemate razloga za brigu. Nakon sedmodnevne pauze krenite s novim blisterom.