Kontracepcija

diane-35

nina1

Poštovana,

nadam se da ćete mi odgovoriti na sljedeće pitanje. Naime ginekolog mi je propisao diane 35 u svrhu kontracepcije,ali je to bilo bez ikakvih prethodnih krvnih pretraga. Imam jako slabu cirkulaciju krvi,vjerovatno genski,pa me zanima da li je to razlog da ipak napravim krve pretrage prije početka uzimanja tableta. Razlog moje nesigurnosti je sličan slučaj koji se dogodio mojoj prijateljici i koja je završila u bolnici. Ne izričito zbog kontracepcijskih tableta, ali smatrjau da su one pospješile stvaranje ugruška. Napominjem da do sada nikada nisam uzimala kontracepcijske pilule.
Unaprijed zahvaljuljem!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ukoliko ste mlađi od 35 godina i nemate nikakvih medicinskih dijagnoza, nije potrebno raditi krvne pretrage. Nakon godine dana ima smisla da se vidi da li je i dalje sve pod kontrolom.