Kontracepcija

Diane 35

mia26

Poštovani,

Diane35 pijem već 4 godine.Prošli mjesec sam s upotrebom novog blistera počela dan prije,dakle tačno na 7.dan pauze.
Zadnju tabletu iz tog novog blistera sam popila u utorak 05.08.Trenutno je pauza pa me zanima kad trebam početi s novim blisterom da li 7. ili 8. dan pauze?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon sedam dana pauze. Dakle osmi dan.

mia26

Hvala Vam na odgovoru.

Pauza mi je počela od 06.08. Da li mogu ranije početi s upotrebom novog blistera i ukoliko počnem da li ću dobiti menstruaciju?I zanima me da li ostajem pod zastitom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bolje ne. Držite se uputa.

Jelena M. T.

Postovani,
pijem Diane 35 već duže vreme, od prilike 3 godine. Uvek sam ih redovno uzimala u isto vreme svaki dan. Skoro mi se desilo da sam sa tabletom zakasnila oko 11 sati. U uputstvu pise da ne bi trebalo da bude umanjen kontraceptivni efekat ukoliko se sa uzimanjem zakasni manje od 12 h. Kada sam dobila mjesecnicu trajala je samo dva dana i to je bilo bas oskudno krvarenje, sto mi je cudno uvek bude obilnije. Zanima me da li postoji sansa da sam trudna, posto sam imala odnose normalno, nezasticene kao i do sada. Unapred zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

jankovic

Postovani posto sam operisala grudi pijem tablete za bolove nimulid, brufen i zodol, po potrebi , da li to smanjuje ucinak tableta? Takodje sam h bolnici posle operacije povracala ali prosli je 11 sati od uzete tablete. Tamo sam takodje dobijala terapiju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju.

pedalinka

Poštovani, koristim kontracepcijske pilule već 8 godina, više ih ne želim piti jer smatram da ih već dugo pijem, inaće imam policistične jajnike. Mislila sam početi koristiti kapsule konopljike za prirodnu ravnotežu hormona. Zanima me koliko dugo treba proći vremenski da se "očistim" od hormona i da mogu započeti piti konopljiku? Koju vrstu kontracepcije prporučate, metodu prekinutog snošaja, prezervativi? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam ništa o navedenom preparatu niti o njegovim učincima. Kontracepcija svakako kondom.

mia88

Postovani, pijem diane pilule vec 3 godine, uredno I bez prekida. Medutim ovaj mjesec sam prvi tjedna 2 puta zaboravila popiti tabletu pa sam sljedeci dan pila po dvije. Zvala san ginekologicu kad sam drugi put zaboravila I rekla je da ucinim isto, ali da se ne ponavlja vise. E ja sam jucer ponovo zaboravila, a danas mi je 13 dan od ovog blistera I da li da ponovo danas popijem 2 ili sto da radin? Jednostavno san pod streson I zaboravljam. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da uzmite dvije. Pilule očito nisu za vas metoda zaštite jer ste zaboravljiva.

mia88

Ja sam danas ponovno popila obe znaci za 12 I 13 dan. Ukratko ako me niste dobro razumili...u prvih 13 dana iz ovog blistera ja san 3 puta zaboravila popiti tabletu I 3 puta sam pila po 2. Eto....sad ne znan sto ce biti sad

mia88

Fala Vam puno na odgovoru, tako sam I napravila. Samo ako mi jos mozete reci kakva je situacija sa zastitom sad?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Htio sam reći da pilule nisu za zaboravljive ako me niste dobro razumjeli. Govorio sam to općenito.
Koristite dodatnu zaštitu do kraja blistera.

mia88

Razumila sam ja sto ste Vi rekli, ali ovo je prvi put u 3 godine da san uopce zaboravila...pa sad se eto dogodilo tako jer previse problema je bilo I mozak nije radija kako je triba.
Najlipsa Vam hvala na odgovoru!!
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.