Kontracepcija

Diane 35

Daffy

Postovanje doktore, u nedjelju sam pocela s novim pakiranjem Diane 35. U nedjelju sam uzela tabletu u 22h, u ponedjeljak sam je zaboravila popiti pa sam je u utorak popila u 9h . Namjeravam popiti drugu tabletu isti taj dan (utorak) u 22h. Hocu li imati kakvih popratnih pojava s obzirom da Diane 35 pijem zbog PCOS ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete. Popili ste ju u roku od 12 sati.

EminaOman

Poštovanje doktore,
Moj ginekolog mi je prepisao Diane 35 radi kontracepcije, i tek trebam početi piti te tablete, nikada ih ranije nisam koristila, doktorica mi je rekla da počnem sa tabletama 2 ili 3-ći dan menstruacije. Nisam je stigla pitati koliko vremena se trebam "čuvati" nakon prve popijene tablete, ako je počnem koristiti drugi ili treči dan, čitala sam da ako se krene sa tabletama prvi dan menstruacije, da tablete odma počinju sa djelovanjem, ali nisam mogla naći nigdje koliko mi vremena treba ako počnem sa konzumiranjem 2 ili 3 dan.
Unaprijed zahvalna,
Srdačan pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite s prvim danom menstruacije. Zaštita traje od prvog dana uzimanja.

EminaOman

zahvaljujem se na odgovoru. Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.