Kontracepcija

Pomozite, depresivna sam

Taska55

Postovani
Imala sam nezasticen odnos sa deckom 09.06. popila sam escapell tabletu odmah nakon 12h.
Dobila sam menstruaciju 15.06. pa odmah poslije toga drugu 25.06., to je valjda od tableta tako su mi rekli.
E sad desilo se da sam spavala sa deckom 01.07 odmah dan nakon menstruacije i pukao nam je kondom :/
Nisu mi dali da pijem tabletu escapell iz zdravstvenih razloga opet jer ona smije da se mije 2x godisnje.
A to nam se sve desilo u mjesec dana.
Sad me zanima kad ja da ocekujem sledecu menstruaciju i kolike su sanse da ostanem trudna?
Nemam nikakve simptome osim da mi se nesvjesta ponekad ali to mi se i prije desavalo.
Mladi smo, ne zelimo jos dijete imamo neke planove za buducnost. Postoje li neke tablete ili je samo abortus resenje uza nezeljenu trudnocu ?
Pitam ovo u slucaju da se desi.
Unaprijed zahvalna!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male. Ipak ste trebali uzeti pilula za dan poslije. U Hrvatskoj abortivne pilule nisu registrirane. Dakle ostaje samo instrumentalni prekid trudnoće ako do iste dođe, u što ne vjerujem prema opisanom.