Kontracepcija

Diane 35 (zaštita)

Tea15

Poštovani.
Pijem Diane 35 tri mjeseca vec i zanima me jesu li one pouzdana zastita od trudnoce?
Pijem ih redovno i pravilno
Imala sam odnos, nije svrsio u mene ali sam u tako velikom strahu od tog odnosa do dana danasnjeg jer mi kasni menga 1 dan..
Mozda pretjerujem ali eto..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
Diane su sigurna zaštita od trudnoće.

zekoslav712

Pozdrav,

Pijem Diane vec 2 i pol godine i dosada je sve bilo u redu. 12. Travnja mi je bila zadnja pilula, a 17.sam dobila menstruaciju i 18.sam pocela piti novu turu pilula, no medutim zaboravila sam popiti drugu tabletu, popila sam ju zajedno s trecom odmah ujutro kada sam primijetila. To mi se nikad nije dogodilo i zato panicarim... Nastavila sam normalno piti pilule i zadnju sam popila u nedjelju, sad ocekujem menstruaciju, no nje još nema pa se brinrm.. Decko i ja smo imali odnose 5 dana nakon zaboravljenr pilule i ejakulirao je u mene pa me brine sad cjelokupna situacija.. Svi kazu da su sanse minimalne, ali svejedno me zanima Vase misljenje...
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako je prošlo manje od 12 sati od zaboravljene pilule kontracepcijska zaštita nije smanjena. Ako je prošlo više od 12 sati kontracepcijska zaštita može biti smanjena, ali i tada su šanse za trudnoćom minimalne.

marija375

Postovani,
Imala sam redovnu menstruaciju, medjutim dugomesecnu pojavu akni na sta sam uz dogovor dermatologa i ginekologa resila da pocnem da pijem Diane 35. Po uputstvu sam popila prvog dana menstruacije prvu pilulu, pila 21 dan i doslo je 7 dana pauze kada bih trebala dobiti. Prva dva dana pauze nisam dobila tj imala sam jako malo probojno krvarenje, a treci dan iliti danas sam dobila ali u jako maloj kolicini, a evo veceras skoro da ni nemam. Zanima me da li ipak, 8.dan da popijem prvu pilulu iz narednog pakovanja ukoliko i taj dan budem imala menstruaciju, jer po pretpostavci ako mi menstruacija vec sad kasni, tad cu sigurno imati mentruaciju? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalno je da se uzimanjem kontracepcijskih pilula smanjuje obilnost krvarenja. Nastavite s uzimanjem u uobičajenom ritmu.

Noke

Postovanje, pila sam Diane 35 redovno nekih 8 - 9 mjeseci i sad sam zadnji mjesec napravila pauzu i nisam pila. Medjutim htjela bih sad ponovo sa prvim danom menstruacije da krenem piti ali me zanima da li mogu pomjeriti vrijeme uzimanja pilule od prijasnjeg vremena. Prije sam pila u 12 u podne a sad bih da krenem piti u 21.00.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno promijenite vrijeme uzimanja tableta.

pukili

Pozdrav,
danas sam primjetila da sam jedan dan zabunom popila 2 tablete, što da sada radim ? da ih nastavim normalno piti do kraja blistera (još 3 su ostale) ili da preskočim sutrašnju ?
kako da onda počnem uzimati novi blister ?

pukili

još 2 su ostale, a ne 3 ispričavam se

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem, dakle još dva dana po jednu, zatim 7 dana pauze i započnite s novim pakiranjem.

pukili

Dobro, znači danas popijem zadnju i slijedeću u utorak idući ?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

marija375

Postovani,
Pijem Diane35 iskljucivo uz dogovor sa ginekologog zbog resavanja problema akni. Popila sam dve kutije, i sada u pauzi pre trece kutije nisam dobila, a vec za dva dana trebam poceti sa trecom kutijom. Da li da pocnem sa trecom kutijom i u koliko ne dobijem menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prvo treba isključiti mogućnost trudnoće, ukoliko ona postoji. Ako ne postoji mogućnost trudnoće nastavite s novom kutijom nakon pauze.

Ninna_ma

Poštovani,

već sam vam pisala o problemima s bolnim menstruacijama. Naime, otkad sam dobila prvu menstruaciju imam nesnosne bolove po 5 dana. toliko da pijem po 5,6 brufena 600 ili Ketonala forte dnevno. Imam ulkus na dvanaesniku i ne bi smjela uopće piti takve analgetike. Nažalost ne mogu funkcionirati bez njih.

Prije 4 mjeseca ginekologica mi je propisala Belaru na koju nisam dobro reagirala (dobila sam ugrušak koji je puknuo uz nesnosne bolove).
Nakon toga dobila sam Axiru 35 koju pijem evo već 3 mjeseca i čim dobijem imam ponovno strahovito jake bolove koji su malo drugačiji od onih koje sam imala prirodnom menstruacijom.

Možete li mi reći da li je to normalno i da li ste smije događati?

Ja sam svjesna da prilagodba na tablete traje 6 mjeseci, ali bolovi se nisu smanjili već samo nekako čudno promijenili, ali i dalje su užasno intenzivni da ne mogu funkcionirati. Plus, traju 4 dana koliko i menstruacija.

Puno vam hvala unaprijed na odgovoru.

Srdačan pozdrav,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uz kontracepciju ne bi smjelo biti menstrualnih bolova. Preporučam da učinite ultrazvučni pregled.

Ne znam sta

Postovani doktore, pijem diane vec oko 8mj. Medjutim ova zadnja dva mjeseca nisam pravila pauzu (pila sam 5 i nastavljam sad i 6.mjesec piti). Na gacicama mi ima smedji isjedak jako obilan, kao pred kraj menstruacije,to mi se nikad nije desavalo (a nisam imala menstruaciju jer nisam pravila pauzu). Jucer sam trebala popiti tabletu u 2sata, ali popila sam je u 7:15. Imalaa sam odnos. (Vec danas sam pppila tabletu u pola 2). UVIJEK azim da pijem u isto vrijeme tablete (ali onu od jucer sam prespavala). Da li ima ikakve veze s tim? Da li je smanjena zastita? Sta znaci ovaj iscjedak brinem se? Hvala Vam mnogo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto ste tabletu popili sa 5 sati zakašnjenja kontracepcijska učinkovitost se nije smanjila. Iscjedak koji navodite je probojno krvarenje koje se javilo jer niste napravili pauzu. To vas ne treba brinuti, kontracepcijska učinkovitost se nije smanjila.