Kontracepcija

dijafragma

du

Poštovana dr.,

imam 28 god., a koristim pilule već 7 god. Željela bi ih prestati uzimati i ponovo uspostaviti svoj prirodni ciklus.
U jednoj jako dobroj knjizi sam čitala o dijafragmi, ali nisam baš čula da ju koriste žene u RH. A ni na svih ovih 34 stranice foruma nema niti jednog pitanja o tome. Zanima me da li se uopće može kupiti kod nas i da li se preporuča njeno korištenje?

Srdačan pozdrav

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mislim da se ne može kupiti kod nas, a i da može, teško ćete naći ginekologa dovoljno educiranog o njoj. U Hrvatskoj taj način zaštite nikada nije zaživio, između ostalog i jer joj je kontracepcijska pouzdanost relativno loša, svega 84%. Ako ju i dalje želite, trebate obići apoteke i vidjeti preko koje bi se mogla nabaviti i koje bi se veličine mogle nabaviti, a zatim kod ginekologa na pregled da vam kaže koja bi vam veličina odgovarala.