Kontracepcija

Iscjedak iz dojke!

Mauricio

Ispričavam se, posljednje pitanje je bilo nejasno!
Iz dojke cure, na stisak ima iscjedak koji je kiselkast, bijelkast i sluzav, može li to upućivati na trudnoću iako je imala menstruaciju u očekivano vrijeme i trajala je uobičajeno dugo! Prije te menstruacije pila je kontracepcijske pilule yasmin! U posljednjem pakovanju tableta zaboravila je drugi dan popiti tabletu, a dan ranije smo imali spolni odnos, treći dan je popila dvije, a dalje smo koristili kondom! Sad će napraviti pauzu od mjesec dana!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Zašto bi pravila pauzu? Pa da opet umirete od straha da li je trudna? Nema potrebe za pauzom.
Iscjedak iz dojke, ili galaktoreja, može biti nuspojava hormonske kontracepcije, i to je vjerojatno ono što se zbiva. Inače, kad god se uplašite trudnoće u ljekarni kupite test i napravite ga. Ništa što ja ovdje mogu reći ne može umiriti kao negativan test.