Kontracepcija

Donella

anabanana93

Postovani,pocela sam piti po prvi puta pilule. Dr mi je propisao Donellu. Zanima me vase misljenje o Donelli. Na forumima cure ih ne hvale bas.
10.dan ih pijem i grudi su mi danas uzasno bolne i natecene. Gotovo nepodnosljiva bol. To je u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, reakcija organizma na hormonsku kontracepciju je individualna. Donella spada u grupu niskodoziranih kontraceptiva. Ukoliko ne postoje kontraindikacije tablete možete koristiti bez straha. Potreban je određeni vremenski period da se organizam navikne na novonastalo stanje. Ukoliko bi Vaši simptomi potrajali kroz dva do tri ciklusa možete pokušati s još niže doziranim tabletama (Logest, Lindynette 20).